تحقیق درباره حملات هسته ای

تحقیق درباره حملات هسته ای

تحقیق درباره حملات هسته ای

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

حملات هسته ای:

هم اکنون 29 نیروگاه برق هسته ای در سطح جهان درحال ساخت است و کشورهای مختلف طرح هایی نیز برای ساخت یکصد نیروگاه دیگر در طول سه دهه آینده تهیه کرده اند و چین و هند برای احداث دهها نیروگاه هسته ای به سرعت تلاش می کنند.

این روزنامه افزود : آمریکا و برخی کشورهای اروپای غربی نیز درمواضع پیشین خود در قبال نیروگاههای برق هسته ای تجدید نظر کرده و حتی کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس ایده خود برای احداث نیروگاههای هسته ای را اعلام کردند.

با وجود اینکه مشکلات ناشی از به کارگیری انرژی هسته ای همچنان وجود دارد، اما شرکت ها با تجدید نظر در مواضع خود  درصدد اجرای طرح های ساخت  نیروگاههای برق هسته ای هستند.

الشرق الاوسط درادامه نوشت: منتقدان به کارگیری انرژی هسته ای درآمریکا می گویند که کشورهای جهان بحران های هسته ای درجزیره "ثری مایل"  آمریکا و"چرنویل" روسیه را به دست فراموشی سپرده اند. این منتقدان درانتقاد خود ازبه کارگیری انرژی هسته ای می گویند که هزینه و مدت ساخت اینگونه نیروگاهها بیشتر از ساخت نیروگاههای معمولی است و تا این لحظه وسیله ای نیز برای انبار کردن پسماند سوخت هسته ای که آثار رادیواکتو آن یک میلیون سال بر جای می ماند، وجود ندارد و به این مشکلات باید نگرانی از حملات تروریستی را نیز افزود.

با این حال، دولت آمریکا احداث نیروگاههای برق هسته ای را تشویق و پیش نویس طرح انرژی را تایید کرده است که به شرکت های دست اندرکار در بخش انرژی برای احداث نیروگاههای برق هسته ای کمک می کند.

آژانس بین المللی انرژی هسته ای در آمارهای خود اعلام کرده است که هم اکنون 442 نیروگاه برق هسته ای در بیش از 31 کشور جهان در حال فعالیت است و آمریکا با 103نیروگاه برق هسته ای بیشتر تعداد نیروگاهها را در سطح جهان در اختیار دارد و از این طریق 3/19 درصد نیاز خود به انرژی برق را تامین می کند.

کشورهای فرانسه با 59 و ژاپن با 55 نیروگاه برق هسته ای نیز در رده های بعدی قرار دارند و درمجموع نیروگاههای برق هسته ای جهان نزدیک به 16درصد نیاز جهانی به انرژی برق را تامین می کنند.

این درحالیست که نیاز جهانی به انرژی به سبب رشد صنایع و افزایش جمعیت با فراسیدن سال 2030 میلادی به بیش از 51درصد خواهد رسید.

به نوشته این روزنامه عرب زبان، هرچند منابع انرژی جایگزین مانند گاز به عنوان سوختی پاک برای تولید برق وجود دارند، اما قیمت آن بالا است و تولید انرژی برق از توربین های آبی نیز به آخرین حد خود رسیده و 20 درصد انرژی برق جهان را تامین می کند و دیگر منابع انرژی جایگزین مانند انرژی خورشید و باد درصد کمی را در اکثر کشورها تشکیل می دهند.

در ادامه این مطلب آمده است : قمیت بالای انرژی های معمولی سبب شده است که بسیاری از کشورها به سمت تولید برق هسته ای حرکت کنند و ژاپن درحال ساخت سه نیروگاه برق هسته ای است و برای احداث 10نیروگاه هسته ای دیگر در دهه آینده برنامه ریزی می کند و چین نیز برای ساخت 15 تا 30 نیروگاه هسته ای تا سال 2020میلادی درحال برنامه ریزی است و هند نیز دارای 16 نیروگاه هسته ای است و هفت نیروگاه برق هسته ای را نیز در حال ساخت دارد.

و.....


خرید آنلاین